Natuurbegraafplaats Mepperdennen is zo'n anderhalf jaar in gebruik.
Natuurbegraafplaats Mepperdennen is zo'n anderhalf jaar in gebruik.

Natuurbegraafplaats Mepperdennen houdt open huis

Algemeen

MEPPEN - Natuurbegraafplaats Mepperdennen in Meppen organiseert zaterdag 23 april van 13.00 tot 16.00 uur een open huis.

Mepperdennen is nu zo’n anderhalf jaar in gebruik. Veel mensen weten de weg al te vinden naar dit esdorpje. Er zijn meer dan 80 mensen begraven in deze periode en veel eeuwigdurende graven gereserveerd. 

Op Mepperdennen heeft men alle tijd en ruimte tijdens een uitvaart. Het is nu mogelijk om zowel de plechtigheid, condoleance als de nazit met catering in het ontvangsthuis te organiseren. Zo heeft men alle tijd om in alle rust afscheid te nemen. Tijdens het open huis kunnen de bezoekers ervaren hoe dit eruit ziet en welke mogelijkheden er zijn. De medewerkers Alice, Michael, Annette, Ewout en Jarka zijn aanwezig om tekst en uitleg te geven over een groene uitvaart op Mepperdennen en vragen te beantwoorden.

Rondom het ontvangsthuis ligt een prachtig natuurgebied met  een oppervlakte van 22 hectare. Hier zijn meerdere wandelroutes uitgezet die een de wandelaars een goed beeld geven van het gebied. Zo kan men het bekijken van het nieuw ingerichte ontvangsthuis combineren met een leuke wandeling en die afsluiten met koffie of thee met wat lekkers.

Voor mensen die niet zo goed ter been zijn, staan er elektrokarren klaar. Mensen die hier gebruik van willen maken, kunnen dit vooraf kenbaar maken. Ze krijgen dan een begeleider mee.