Afbeelding

Lezing over ‘Vincent van Gogh en zijn roeping’

Algemeen

EMMERSCHANS - Frans Wielens en Ted Schilder geven dinsdag 24 oktober in Emmerschans een lezing getiteld ‘Vincent van Gogh en zijn roeping’.

Van Gogh is een van de meest bekende kunstenaars ter wereld, maar wat veel mensen niet weten is dat hij aanvankelijk een totaal andere roeping had. Hij koesterde namelijk de wens om dominee te worden. 

De lezing begint met het verkennen van Van Gogh’s vroege jaren en zijn religieuze opvoeding. Er wordt licht geworpen op de invloed van zijn familie en de sociale omstandigheden van die tijd, die zijn innerlijke roeping beïnvloedden. 

Tijdens deze lezing wordt gebruik gemaakt van zang en beeldmateriaal om de emoties en intenties van Van Gogh te illustreren. Uiteraard wordt er ook aandacht besteed aan zijn periode in Drenthe waar hij 140 jaar geleden drie maanden verbleef. 

Deze lezing vindt plaats in de Franciscuskerk aan de Schanswal 2 van 19.30 tot 21.30 uur. De inloop is vanaf 19.15 uur. De toegang is gratis. In verband met de koffie dient men zich aan te melden. Dit kan op maandag of vrijdag tussen 9.15 en 12.00 uur, telefoon 0591 - 623066.